Adwokat Białystok

Szukasz pomocy prawnej? Poniżej odnajdziesz katalog znakomitych kancelarii adwokackich i adwokatów działających w Białymstoku. Wszyscy adwokaci są specjalistami w wielu różnych dziedzinach prawa i sprawiedliwości. Przygotowani świadczyć wsparcie w rozwikłaniu Twoich problemów prawnych zapewniając profesjonalną reprezentację klienta i doradztwo.

adwokat Białystok
Newsletter Findbrand
Nie przegap startu!

Zapisz się do naszego newslettera i zyskaj przewagę* nad konkurencją!

*Firmy zapisane do newslettera otrzymają dostęp do portalu jako pierwsze. Ponadto, planujemy dodatkowe korzyści dla firm, które zaufają nam już na samym początku.

W czym mogą Ci pomóc prawnicy z Białegostoku?

Zarówno radcy prawni, adwokaci, jak i prawnicy dostarczają profesjonalne usługi prawne w rozszerzonym zakresie, zawierając szereg dziedzin, w tym między innymi w:

 1. Prawo spadkowe
 2. Prawo karno-skarbowe
 3. Prawo konsumenckie
 4. Prawo międzynarodowe
 5. Prawo korporacyjne

Adwokaci z Białegostoku – sprawy karne

Adwokaci zajmują się obroną w sprawach karnych, jak:

 • Obrona dotycząca spraw, m. in.: przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko życiu i zdrowiu.
 • Reprezentowanie klienta w sprawach o łamanie przepisów karno-skarbowych.
 • Pomoc w zwolnieniach i zmniejszeniu kar.

Przykładowe przykłady spraw karnych, w których kancelaria adwokacka z Białegostoku oferuje swoje doradztwo prawne i może Ci pomóc, to obrona przed zarzutami działań kradzieżowych, oszustwa, przestępstw na tle narkotykowym oraz wiele innych. Znalezienie odpowiedniego prawnika na obszarze regionu jest kluczowe, by z dużą skutecznością bronić swoich interesów i praw, nie zważając na rodzaj sprawy kryminalnej czy kwestii prawnej.

Adwokatów możesz odnaleźć także w innych miejscowościach:

W Białymstoku znajdziesz również

Adwokat z Białegostoku – sfera cywilna

Kwestie cywilne dotyczy relacji pomiędzy firmami, organizacjami i osobami. Wszelkie kancelarii adwokackich z Białegostoku, które mają wizytówkę na liście Findbrand, wesprą Cię w zakresie prawa cywilnego, w zakresie jak:

 • Kwestie związane z rekompenstatami i odszkodowaniami za wypadki komunikacyjne, błędy medyczne czy szkody mienia.
 • Rozstrzyganie sporów związanych z umowami, w tym umowami najmu, sprzedaży nieruchomości, czy dzierżawy.
 • Kwestie związane z kwestiami rodzinnymi, takie jak separacje, rozwody oraz wsparcie w ustaleniu alimentów.

Z zakresu prawa cywilnego kancelarie prawne w Białymstoku oferują swoje usługi także w problemach wychodzących z ataków na osobisty interes, naruszenia dobrego imienia czy zakłócenia spokoju.

Kancelaria adwokacka z Białegostoku – prawo dotyczące nieruchomości

Jeżeli potrzebujesz kompleksowe usługi prawne w sprawach związanych z nieruchomościami, to kancelaria adwokacka także oferuje usługi w:

 • Pomocy przy zakupie, odsprzedaży oraz dzierżawie nieruchomości.
 • Rozwiązywaniu sporów w sprawie gruntów, w tym roszczeń do nieruchomości, jak i prawie hipotecznym.

Adwokat z Białegostoku może doradzić przy zakładaniu firmy

Jeśli planujesz rozpocząć firmę to dokonując wyboru adwokata z naszej listy możesz polegać na usługach prawnych w tych sprawach, a przede wszystkim w:

 • Konsultacje odnośnie do określenia odpowiedniej struktury prawnej Twojej przyszłej firmy, z uwzględnieniem spółek, jednoosobowych działalności gospodarczych i innych organizacji.
 • Ustanawianie regulaminów oraz umów partnerskich spółek.
 • Rozstrzyganie sporów obejmujących traktatów z działu handlu, jak i zgodnością z panującymi przepisami gospodarczego prawa.

Prawo pracy a pomoc adwokata z Białegostoku

Jeżeli doświadczasz trudności z pracodawcą i potrzebujesz najwyższej jakości pomocy w kwestiach powiązanych z prawem zatrudnienia, adwokaci są przygotowani udzielić Tobie porad prawnych w:

Mediacji w konfliktach pracowniczych, takich jak nękanie, dyskryminacja, bezpodstawne zwolnienia. Zabezpieczenie praw pracowniczych w przypadku nielegalnego zwolnienia lub naruszenia warunków zawartej umowy o pracę.

Adwokaci z Białegostoku – prawo rodziny

Prawnicy z Białegostoku są w stanie Ci pomóc w kwestiach, jak:

 1. Procedury rozwodowe, separacje oraz rozejścia małżonków.
 2. Ustalanie alimentów dla potomstwa lub partnerów.
 3. Kwestie związane z opieką dzieci, w tym sporządzanie porozumień rodzicielskich i regulację spędzania czasu z dziećmi.
adwokaci z Białegostoku

Prawo spadkowe warto powierzyć adwokatom z Białegostoku

Adwokaci z katalogu Findbrand pomogą Ci w kwestiach powiązanych z spadkami i dziedziczeniem, jak:

 • Tworzenie aktów dziedziczenia i testamentów, zapewniając pełną zgodność z obowiązującym prawem spadkowym.
 • Reprezentacja w sporach o dziedziczenie, w tym w przypadku konfliktów między spadkobiercami i roszczeń spadkowych.
 • Przykłady, w których adwokaci z Białegostoku mogą być potrzebni, to unikanie ważności testamentów, sporządzanie umów o dziedziczenie, czy rezygnowanie z ciężkich kwestii spadkowych.

Kancelarie adwokackie z Białegostoku chętnie pomogą z prawem spółek

W obszarze prawa spółek, kancelarie adwokackie pomogą Ci w:

Założeniu nowych spółek, jak spółek z o.o., spółek akcyjnych i innych. Przygotowywaniu dokumentacji firmowej, w tym umów spółek oraz regulaminów. Rozwiązywaniu konfliktów między wspólnikami i udziałowcami w spółkach.

Kancelaria adwokacka, adwokat pomogą Ci w prowadzeniu spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa handlowego oraz zredukują ryzyka związane z działalnością biznesową.

Prawo gospodarcze - wybierz najlepszą kancelarie z Białegostoku

Negocjowanie oraz sporządzanie umów handlowych, jak i kontraktów. Rozwiązywaniu problemów gospodarczych, w tym postępowania przed sądem gospodarczym. Doradztwie przy restrukturyzacji firm i tematach powiązanymi z konkurencją.

Prawnicy doświadczeni w prawie gospodarczym mogą pomóc Ci zrozumieć niezrozumiałości regulacji rynku oraz sukcesywnie reprezentować Twoje interesy.

Adwokaci z Białegostoku i prawo administracyjne

W zakresie prawa administracyjnego, adwokaci udzielą pomocy w:

 1. Wnoszeniu odwołań od decyzji administracyjnych.
 2. Reprezentacji w postępowaniach przed kadrą administracji państwowej.
 3. Rozwiązywaniu problemów powiązanych z działalnością gospodarczą w sektorze państwowym.
kancelaria adwokacka Białystok

W jaki sposób wybrać odpowiednią kancelarię prawniczą w Białymstoku?

Gdy stajesz przed decyzją o wyborze kancelarii adwokackiej w Białymstoku, warto skupić się na kilku ważnych aspektach. Rozpocznijmy od doświadczenia prawników. Upewnij się, że kancelaria ma w swoich szeregach adwokatów z wieloletnią praktyką, którzy mogą skutecznie reprezentować Twoje interesy. Zajrzyj też na specjalizacje prawników. Upewnij się, że są oni właściwie wykwalifikowani do rozpatrzenia Twoich konkretnych spraw prawnych.

Na dodatek, opinie klientów. Zerknij na internet w poszukiwaniu opinii i recenzji dotyczących kancelarii, by dowiedzieć się, jakie doświadczenia mieli inni klienci.

Ochrona poufności i prywatności to kolejny element współpracy z kancelarią  adwokacką czy adwokatem. Utwierdź się, że Twoje informacje będą bezpieczne i nie zostaną przekazane osobom niepożądanym.

Nie zapomnij również o weryfikacji zasad kooperacji oraz kosztów usług oferowanych przez kancelarię. Jasność cenowa jest istotna, z tego powodu należy na samym wstępnie poznać strukturę opłat.

Kancelaria adwokacka Białystok – ich zadaniem jest nie tylko świadczenie usług prawniczych, ale również reprezentacja i wsparcie danej osoby. Postaw na prawników, którzy są łatwo dostępni i gotowi poznać Twoje potrzeby i pracują z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Spis treści