Adwokat Gdańsk

Potrzebujesz pomocy z dziedziny prawa? Poniżej znajdziesz listę doświadczonych i renomowanych kancelarii adwokackich i adwokatów z Gdańska. Wszyscy adwokaci są specjalistami w każdej obszarach prawa. Przygotowani pomóc w rozstrzygnięciu Twoich sytuacji prawnych zapewniając najwyższej klasy reprezentację.

adwokat Gdańsk
Newsletter Findbrand
Nie przegap startu!

Zapisz się do naszego newslettera i zyskaj przewagę* nad konkurencją!

*Firmy zapisane do newslettera otrzymają dostęp do portalu jako pierwsze. Ponadto, planujemy dodatkowe korzyści dla firm, które zaufają nam już na samym początku.

W jakich sprawach mogą okazać Ci pomoc prawnicy z Gdańska?

Radca prawny, adwokat czy prawnik świadczą profesjonalne usługi prawne w rozszerzonym zakresie, zawierając szereg dziedzin, takich jak:

 1. Prawo rodzinne
 2. Prawo handlowe
 3. Prawo medyczne
 4. Prawo autorskie
 5. Prawo ubezpieczeń

Adwokaci z Gdańska – problemy z prawem karnym

Adwokaci zajmują się pomocą w procesach karnych, jak:

 • Obrona dotycząca spraw, jak: przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko życiu oraz zdrowiu.
 • Reprezentacja klienta w sprawach o łamanie przepisów karno-skarbowych.
 • Pomoc w zwolnieniach i redukcjach kar.

Przykładowe sprawy karne, w których kancelaria adwokacka z Gdańska oferuje pomoc prawną i może zaoferować Ci, to obrona przed zarzutami działań kradzieżowych, działań oszustwa, przestępstw na tle narkotykowym oraz wiele innych. Znalezienie najlepszego adwokata na obszarze miasta jest kluczowe, by skutecznie bronić swoich interesów i praw, nie zważając na rodzaj sprawy karno-skarbowej czy kwestii prawnej.

Kancelarie adwokackie i adwokatów znajdziesz również w innych większych miejscowościach:

W Gdańsku znajdziesz również

Adwokat z Gdańska – sfera cywilna

Kwestie cywilne dotyczy relacji pomiędzy osobami, firmami i organizacjami. Wszystkie kancelarii adwokackich z Gdańska, które mają wizytówkę na naszej liście, wesprą Cię w zakresie prawa cywilnego, m.in. w:

 • Kwestie powiązane z odszkodowaniami i rekompensatami za zdarzenia komunikacyjne, błędy medyczne czy szkody dobytku.
 • Rozstrzyganie zatargów związanych z umowami, w tym umowami najmu, sprzedaży nieruchomości, czy dzierżawy.
 • Kwestie związane z kwestiami rodzinnymi, w tym rozwody, separacje i wsparcie w ustaleniu alimentów.

W sprawach cywilnych adwokaci w Gdańsku oferują pomoc również w sytuacjach wychodzących z ataków na osobisty interes, naruszenia własnego imienia czy innych zakłóceń spokoju publicznego.

Kancelaria adwokacka z Gdańska – sprawy nieruchomości

Jeżeli szukasz kompleksowych usług prawnych w kwestiach związanych z nieruchomościami, to kancelaria adwokacka także gotowa dostarczyć usługi w:

 • Pomocy w trakcie kupna, odsprzedaży oraz dzierżawie nieruchomości.
 • Rozwiązywaniu problemów w sprawie gruntów, w tym roszczeń prawa hipotecznego i nieruchomości.

Adwokat z Gdańska może wesprzeć w założeniu przedsiębiorstwa

Jeżeli chcesz założyć działalność to dokonując wyboru kancelarii adwokackiej z naszego katalogu możesz liczyć na usługi prawne w tych sprawach, a m. in. w:

 • Doradztwo przy wyborze struktury prawnej firmy, mając na uwadze spółki, jednoosobowe działalności gospodarcze i inne formy.
 • Sporządzanie umów partnerskich i regulaminów spółek.
 • Wyjaśnianie problemów dotyczących porozumień handlowych oraz zgodnością z obowiązującymi przepisami prawa gospodarczego.

Prawo pracy a pomoc adwokata z Gdańska

W sytuacji, gdy doświadczasz trudności z pracodawcą lub oczekujesz najwyższej jakości pomocy w kwestiach związanych z prawem pracy, adwokaci są przygotowani Ci udzielić porad prawnych w:

Rozwiązywaniu sporów pracowniczych, które dotyczą spraw, jak: nękanie, dyskryminacja, bezpodstawne zwolnienia. Zabezpieczenie praw pracowniczych w przypadku nielegalnego zwolnienia lub podważenia warunków umowy.

Adwokaci z Gdańska – prawo rodziny

Prawnicy z Gdańska są w stanie Tobie pomóc w kwestiach, jak:

 1. Procedury rozwodowe, separacje i rozejścia małżonków.
 2. Ustalanie alimentów dla potomstwa czy partnerów.
 3. Sytuacje powiązane z opieką dzieci, w tym przygotowanie porozumień rodzicielskich oraz regulację kontaktu z potomstwem.
adwokaci z Gdańska

Prawo spadku warto powierzyć adwokatom z Gdańska

Adwokaci wesprą Cię w kwestiach związanych z dziedziczeniem i spadkami, w tym:

 • Kreowanie testamentów oraz aktów dziedziczenia, zapewniając zgodność z panującym prawem spadkowym.
 • Reprezentacja w problemach o dziedziczenie, w tym w sytuacji konfliktów pomiędzy spadkobiercami oraz roszczeń spadkowych.
 • Przykłady, w których adwokaci z Gdańska mogą być potrzebni, to unikanie ważności testamentów, sporządzanie umów o dziedziczenie, czy rozwiązywanie ciężkich sytuacji spadkowych.

Kancelarie adwokackie z Gdańska chętnie pomogą z prawem spółek

Jeśli chodzi o prawa spółek, kancelarie adwokackie pomogą Ci w:

Założeniu nowych spółek, w tym spółek z o.o., spółek akcyjnych i innych. Przygotowywaniu dokumentacji firmowej, w tym umów spółek oraz regulaminów. Rozwiązywaniu konfliktów między partnerami i akcjonariuszami w spółkach.

Kancelaria adwokacka, adwokat pomogą Ci w zarządzaniu firmą zgodnie z aktualnymi przepisami prawa handlowego oraz zminimalizują ryzyka związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Prawo biznesowe - postaw na najlepszą kancelarie z Gdańska

Sporządzanie oraz negocjowanie umów biznesowych i kontraktów. Rozwiązywaniu konfliktów gospodarczych, w tym postępowania przed sądami gospodarczymi. Doradztwie przy przebudowie firm i tematach powiązanymi z konkurencją na rynku.

Prawnicy doświadczeni w prawie gospodarczym mogą pomóc Ci zrozumieć niezrozumiałości regulacji rynku oraz sukcesywnie reprezentować Twoją firmę.

Adwokaci z Gdańska i prawo administracyjne

W temacie prawa administracji, adwokaci udzielą wsparcia w:

 1. Wnoszeniu negacji od decyzji administracyjnych.
 2. Reprezentacji w postępowaniach przed organami administracji publicznej.
 3. Rozstrzyganiu tematów powiązanych z działalnością gospodarczą w sektorze publicznym.
kancelaria adwokacka Gdańsk

Jak wybrać najlepszą kancelarię adwokacką w Gdańsku?

Gdy stajesz przed decyzją o wyborze kancelarii adwokackiej w Gdańsku, warto skupić się na kilku ważnych aspektach. Zacznijmy od doświadczenia prawników. Upewnij się, że kancelaria ma w swoim teamie adwokatów o ogromnym stażu, którzy mogą skutecznie reprezentować Twoje interesy. Sprawdź również specjalizacje prawników. Musisz być pewny, że są oni doskonale przygotowani do rozwiązania Twoich indywidualnych spraw prawnych.

Na dodatek, opinie klientów. Przeszukaj internet w odnalezieniu recenzji i komentarzy odnośnie kancelarii, by dowiedzieć się, jakie doświadczenia mieli inni klienci.

Ochrona poufności i prywatności to kolejny ważny aspekt współpracy z adwokatem. Utwierdź się, że Twoje dane będą chronione i nie zostaną ujawnione osobom niechcianym.

Należy pamiętać również o weryfikacji warunków współpracy oraz kosztów usług oferowanych przez kancelarię. Transparentność w kwestiach finansowych jest ważna, z tego powodu warto na samym wstępnie poznać strukturę opłat.

Kancelaria adwokacka Gdańsk – do ich obowiązków nie należą tylko świadczenie usług prawniczych, ale również doradztwo i reprezentacja klienta. Postaw na prawników, którzy są łatwo dostępni i gotowi zrozumieć Twoje oczekiwania i pracują z rzeczywistym zaangażowaniem i nienagannym profesjonalizmem.

Spis treści